Kickstarter – wylęgarnia innowacji

Są takie miejsca, w których powstaje szczególnie wiele nowych pomysłów. Jednym z nich jest portal Kickstarter oraz wszelkie podobne rozwiązania.

skup złomu Chorzów http://www.wostal.biz/skup-zlomu-chorzow.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu http://monitoring-hd.pl/653-Monitoring-AHD

Mowa o serwisach, które pozwalają na przedstawienie nowego pomysłu szerokiej publiczności. Następnie odbiorcy mogą dofinansować projekt, jeśli uznają, że jest on wystarczająco ciekawy.

Po sukcesie Kickstartera powstało wiele podobnych serwisów – zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Zaletą Kickstartera jest to, że można tu bez dużych nakładów zaprezentować nowy pomysł i zobaczyć, czy spotka się on z pozytywnym odbiorem publiki.

To częściowo zastępuje badania rynku. Nie ma też konieczności wprowadzania od razu gotowego produktu, by się przekonać czy odbiorcy zechcą kupić produkt.

Dowiadujemy się o tym jeszcze zanim rozkręcimy produkcję – jeśli zyskamy fundusze od użytkowników, to znaczy, że już mamy spore grono klientów, którzy płacą za oferowane dobro z góry. Ciekawe jest również to, że Kickstarter to innowacja sama w sobie.

Serwisy tego rodzaju zrewolucjonizowały sposób, w jaki młode firmy podchodzą do tworzenia i prezentacji produktów.