Samoucząca się sztuczna inteligencja

Jednym z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć współczesnej światowej myśli technicznej jest sztuczna inteligencja, nazywana w skrócie S.I. albo A.I. Ten pierwszy skrót jest oczywiście polski, a drugi rozwija się jako „artificial inteligence”.

Sztuczna inteligencja istnieje od dawna, ale to, że program może sam uczyć się i zdobywać nowe umiejętności to nowość. Na czym to polega? Dawniej S.I. polegała na tym, że programowało się szereg możliwych ruchów – przewidywało się sytuacje, w których może się znaleźć program i podawało mu gotowe rozwiązania. Zaawansowane skrypty pozwalały stworzyć program, który w niektórych aspektach przypominał inteligentne działanie człowieka.

Nasze pomosty magazynowe wykonane są z blachy ocynkowanej Naklejki odblaskowe https://booklet.pl/oferta/naklejki-odblaskowe są dobrze widoczne w nocy

Widać to dobrze w grach komputerowych i sztucznych przeciwnikach. Umiejętność uczenia się to zupełnie nowy poziom. W tym wypadku komputer dostaje po prostu szereg możliwości oraz system kar i nagród. Następnie powtarza dane zadanie miliony razy i powoli uczy się rozpoznawać właściwe ruchy od niewłaściwych. W ten sposób powstaje S.

I., która jest w stanie pokonać człowieka nawet w tak zaawansowanej grze planszowej, jak Go.